"ELİBRA GLOBAL, BİR BELL HELICOPTER TEMSİLCİSİDİR"
SPOTTER RF HAYAT KURTARIR
Spotter RF, düşük güç tüketimi ile gece - gündüz her hava şartında, saniyede 20 ayrı hareketli hedefi tespit edebilen, dünyanın en küçük ve portatif radarıdır. Yüzlerce dönümlük bir alanı, eş zamanlı olarak izleyebilen en ekonomik yöntem olan Spotter RF, kısa menzilli (<100m) radarlar ile 45kg ve daha üzeri ağılıklara sahip, uzun menzilli radarlar arasında hafifliği, kullanım kolaylığı ve operasyonel hızı ile öne çıkmaktadır. Günümüzde kullanılan gözetim radarlarının kurulum ve kullanımı için, iyi eğitimli operatörler gerektirmektedir. Spotter RF, web ara yüzü bağlantısı ile çalışmaktadır ve yoğun ve uzun süren eğitimler gereksizdir.

Google Earth arayüzü ile birleştirilerek, harita üzerinde hedefleri hız ve koordinat bilgileri ile birlikte gösterebilmektedir. Gece görüş dürbünleri ile bile görülemeyen / fark edilemeyen hedefleri 1500 metre mesafeden tesbit edip, izlemeye alabilmekte ve kullanıcılara sesli ve görüntülü alarmlar gönderebilmektedir. İstendiğinde cep telefonları ile bile entegre olabilmekte ve telefon şebekesi üstünden kontrol edilebilmektedir.

Apartman sitelerinin çevre güvenliği, binaların korunması, ekonomik öneme haiz tesislerin korunması, baraj, fabrika, enerji santrali vs gibi yapıların korunmasında dünyada tercih edilen en ileri ürünlerden biridir.
ASKERİ ÜRÜNLER
Spotter RF, cephedeki birliklerin korunması ve askeri tesislerin çevre güvenliği için kullanılan dünyanın en gelişmiş kompakt gözetim radarıdır.

Kullanımı son derece basittir. Spotter RF’i kullanmayı öğrenmek çok kolaydır ve arazide bile cep telefonları, tablet bilgisayarlarla kullanabildiğimiz gibi herhangi bir laptop/desktop bilgisayar ile de kontrol edilebilir.

Zorlu koşullar için tasarlanan Spotter RF teknolojisi, kamera sistemleri ile entegre edilerek, korunması istenen tesisin tüm çevre güvenliğini sağlamaktadır. Bu sistem, bölgeye yaklaşmakta olan hedefi saptadığında, hız ve koordinat bilgilerini kontrol merkezine iletmekte ve kameraları eş zamanlı olarak hedefe yönelterek takibe almaktadır. Ayrıca alarm sistemleri ile de entegre çalışarak, gerekli personeli durumdan en kısa sürede haberdar edebilmektedir.

Bir sırt çantasına sığan tüm sistem ekipmanları, yaklaşık 4 Kg’lık bir ağırlığa sahiptir. Bu sayede hareketin önemli olduğu durumlarda, tim seviyesinde bile kullanıma sahiptir.

Ürün, halihazırda dünyada birçok askeri birlikte kullanılmakta ve savaş koşullarında güvenilirliğini kanıtlamış durumdadır.

Ürünler hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle temasa geçiniz.
VIDEO GALERİ
Drone'larin Tespit ve Takibi
Pusu Engelleme
Arazide Askeri Kullanim
Bina ve Tesis Güvenliği
Karlı / Sisli Hava Koşullarında Kullanım
Sahil ve Marina Güvenliği