"ELİBRA GLOBAL, BİR BELL HELICOPTER TEMSİLCİSİDİR"
LIFESAVER BOTTLE
Taşınabilecek en ağır yüklerden biri, sudur.

Sıcak bir günde, bir kişinin tüm su tüketimi için fazladan 10 kilo yük taşınması gerekir. Lifesaver teknolojisi ile bu yükün taşınmasına artık gerek yoktur. 1 adet Lifesaver Bottle 4,000 ila 6.000 litre temiz su sağlamaktadır. Yapılan denemeler sonucunda Lifesaver Bottle kullanımının cephedeki bir askerin veya görev yapan hayat kurtarma ekiplerinin taşıdığı faydalı yükü önemli oranda arttırmıştır.

Lifesaver Bottle kullanılması daha önemli ekipmanların taşınamabilmesine imkan sağlar. Lifesaver su tedariği için harcanan zamanı ortadan kaldırdığından operasyonların kesintiye uğramadan devam etmesine olanak yaratır. Lifesaver’ın temiz su kaynaklarına bağımlılığı azaltması, operasyonların güvenli bir şekilde sürdürülebilmesini sağlaması, askeri ve sivil görevlerde taktiksel anlamda esneklik sağlaması diğer avantajları arasında sayılabilir.
LIFESAVER JERRYCAN
Lifesaver teknolojisi ile uzak mesafelerden suyun taşınması yerine artık lağımlar dahil her türlü su birikintileri ve yağmur suları gibi doğal kaynaklar kullanılabilmektedir. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) çocukların günlük en az 2 litre suya ihtiyaç duyduğunu belirlemiştir. 1 adet Lifesaver Jerrycan 20,000 litre temiz su sağlamaktadır. Bu miktarda su, 4 kişilik bir ailenin 5 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılamaktadır. Lifesaver ürünlerinde herhangi bir bakım ihtiyacı, benzin-dizel ile çalışan jeneratör veya güneş enerjisi ihtiyacı yoktur. Ayrıca kimyasal maddelere ve ilaçlara ihtiyaç duymaz. Lifesaver Jerrycan’lerinin taşındığı standart bir palet, 1 milyon litre şişe suya denk gelmektedir. Bir palet 200kg ağırlığındadır ve küçük bir kamyonla, hatta parçalar halinde atlarla veya kanolarla taşınabilir. Aynı miktar suyu 14 Boeing C-17 nakliye uçağı taşıyabilmektedir.

Süzülen ve filtre edilen suyun kalitesi eşşizdir. Ameliyatlarda kullanılabilecek kalitede suyu, hiçbir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan ve çok kısa bir sürede süzebilmekte; deprem gibi doğal felaketlerde hemen kullanıma hazır hale gelebilmektedir.

Ürün bir çok NATO ordusunda, Birleşmiş Milletler’e bağlı çeşitli yardım kuruluşlarında, Kızılhaç gibi dünya çapında yaygın kurumlarda sıklıkla kullanılmakta olup; gerek askeri alanda gerekse sivil alanda kendini defalarca kanıtlamıştır.
VIDEO GALERİ
Lifesaver Tanıtım
Lifesaver Arazi Kullanımı
Lifesaver Teknolojisi Nasıl Çalışıyor
Lifesaver Tanıtım Haberi - BBC News