"ELİBRA GLOBAL, BİR BELL HELICOPTER TEMSİLCİSİDİR"
CARDLAB NEDİR ?
Cardlab; ISO 7810 kartlarının on-board entegrasyonu ve minyatür düşük güç elektroniği ile teknolojik gelişmelerden en iyi şekilde yararlanılması için kart üreticileri , kart sağlayıcıları ve son kullanıcılara kolaylık sağlamak için üretilmiş bir teknoloji şirketidir.

Önde gelen araştırmacılar ve sektör uzmanları ile ortaklık sonucu, yeni ve heyecan verici fonksiyonları hem geliştirmek hem de etkin teknolojik araştırmalar yapmayı amaçlamaktayız. Ayrıca tedarik zinciri ve piyasanın ön hatları arasındaki boşlukların kapatılmasına odaklanarak, mühendislerin uzmanlık ve tecrübelerini kullanmaktayız. 2002 yılının başında bir araya gelerek konumlandırdığımız müşterilerin/bireylerin teknoloji talepleri ile OEM satış arasında değişen ve gelişen sanayinin çözüm sağlayıcısı olmayı hedefledik ve görülen o ki, bunu başardık.

Cardlab’in arkasında komple çözümler üreten araştırmacılar , elektronik mühendisleri, üretim ve kart sektöründe çalışan uzmanlardan oluşan çok disiplinli bir grup oluşturarak; yeni teknolojileri, etkin üretim süreçleriyle entegre etmek amacındayız.
CARDLAB TEKNOLOJİSİ
Kredi kartı, banka kartı, kimlik kartı, giriş kartı gibi kullanım imkanları sunan kartlarımız çok çeşitlidir. Kimi kabartmalı, kimi ince şekillerdedir. Çoğumuz belki cüzdanında 3-5 adet kart taşımaktadır. Belki, farkında değiliz ama, tüm bilgilerimiz – ki bazıları oldukça kişiseldir – kartlarımızın içinde saklanmaktadır. Hakkımızdaki çoğu şeyi kartlarımızın arkasındaki manyetik şerit anlatabilir. Ve bu elektronik bilgilerimizi, basit teknolojik ekipmanları olan ve bunlara erişmek isteyen herkese gelişigüzel söyleyecektir. Kötü niyetli kişiler kartınızın içerisindeki bilgileri öğrendikleri an, aklınıza gelmeyecek her şeyi sizin adınıza yapabilirler. Cardlab, şu anda piyasada kullanılan kart türlerine çeşitli şekilde entegre edilebilir, OEM lisansına sahip üç adet yüksek güvenlikli kullanımı vardır. Dinamik manyetik şerit ve biyometrik algılayıcılığı olan banka kartları, kimlik kartları ve erişim/geçiş kartları gibi güvenliği önemli olduğu alanlarda kullanılabilir. SnapSwitch teknolojisi ile çalışan Cardlab kartları son derece yüksek güvenlik ve kullanım kolaylığı sunmaktadır.
PARMAK İZİN SENSÖRÜ
Kart üzerinde depolanan verilere erişimi denetlemek; banka ve güvenlik kartları olan birçok şirket için en önemli husustur. Biyometrik Tanıma (parmak izi) teknolojisi günümüzde yaygın olarak kullanılırken, bu teknolojiyi çok ince ve esnek plastik kartlar üzerinde, güç tüketimini minimuma indirerek uzun yıllar çalışır ve OEM güvenlikli patentli bir teknoloji yaratmak bizim başarımızdır. Cardlab Biyometrik Sensör, ASIC dizaynlı çok düşük pil kullanımı ile ISO 7810 kartı için dizayn edilmiştir. Biyometrik Parmak İzi teknolojisinin avantajları: • ISO 7810 kartına kapsülleme • Sıcak veya soğuk laminasyon için tasarlanan pil gücüne izin verme • Düşük güç tüketimi • Diğer tasarımlı kartlara ve sistemlere kolay ve yoğun işgücü gerektirmeden entegre edilebilme.
İLETİŞİM KONTROLLÜ RFID JAMMER
Bugünün düzenli RFID Kartları üzerindeki sinyal, kart hamilinin bilgisi dışında okunabilmekte ve kopyalanabilmektedir. Hatta bu teknolojiye artık internet sitelerinden indirebilecek birden çok program ile ve cep telefonu kullanarak ulaşabilmektedir. RFID kartları çok çeşitlidir ama bu kartlar aynı zamanda da çok savunmasızdır ve veri iletimi sırasında ele geçirilebilen bir kopya yöntemine karşı korunmasızdır. Cardlab " RFID Jammer " mevcut RFID kartlarına ek olarak tasarlanmıştır. Entegrasyonu kolay olarak tasarlanmış bir çip ile birlikte kart sahibi tarafından sadece gerektiğinde aktif edilebilir. Kart sahibi kartı bükerek veya dokunarak kartı aktive eder ve böylece kartın iletişimi açık hale gelir. Herhangi bir eğitime gerek yoktur. Son derece kullanıcı dostudur.
DİNAMİK MANYETİK KART
Günümüzde kullanılan manyetik kart sistemli kartlar (kredi kartı gibi) eski ve ucuz bir sistem olan manyetik şeritli sistemdir. Aynı zamanda, küresel bir sistemdir. Ama ne yazık ki manyetik şerit verileri kopyalamak ve sahte bir kart çıkartmak bu yöntem ile çok basit olabilmektedir.

Cardlab Dinamik Magstripe (CDM) avantajları: • Şerit üzerinde gerçek öykünme • Dinamik veri özelliği • Düşük güç tüketimi • Sıcak ve soğuk laminasyon için tasarlanma • Mevcut altyapı ile uyumlu tam bir manyetik şerit • Programlanabilir CDM ile kart içine kolay entegre etmedir.
TEK "TIKLA" AKTİVASYON
CardLab kartları parmağınızla karta tıkladığınız an, aktif hale gelir.Tek tıkla aktivasyon; uyku modunda olan bir mikro denetleyiciyi / diski, tek bir tıkla aktif hale getirir.

Tek ‘’tık’’ avantajları :

• Ucuzluk ve basitlik • Düşük Güç tüketimi • Son derece güvenilir, patentli teknoloji • mevcut geçiş / kapı sistemlerine maliyetsiz entegrasyon
CARDLAB NFC TEKNOLOJİ KÖPRÜSÜ
Bir mobil ödeme yöntemidir. Tüketici nakit ödeme, çek veya kredi kartı yerine bir cep telefonu kullanabilir. Mobil ödemenin birinci modlarından biri olan cep telefonu ile ödeme yakın alan iletişimi ile kullanılır. Böyle bir set-up satışta ödemi terminali ile iletişim kurulur ve bu sayede bir NFC özellikli cep telefonu için bir NFC sinyali yayar ve ödeme gerçekleşir. Mevcut POS makinalarında NFC özelliği yoksa, bir kart ile tüm POS makinaları birer NFC terminaline dönüşür.