"ELİBRA GLOBAL, BİR BELL HELICOPTER TEMSİLCİSİDİR"
FLIR SİSTEMLERİ HAKKINDA
1978 yılında kurulan FLIR, dünyanın en gelişmiş görüş sistemidir. Devletin kolluk güçleri, askeriyeler ve arama kurtarma ekiplerinin termal görüntüleme sistemlerinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Bugün FLIR, sahip olduğu ileri teknoloji ürünleri ile hem ticari, hem de askeri uygulamalar için görüntüleme alanında dünyanın en gelişmiş firmasıdır.
HAVA SİSTEMLERİ
Dünyanın herhangi bir alanında ve en sert hava koşullarında, dünya çapındaki 100’den fazla farklı türde helikopter ve sabit kanatlı uçaklarda, 70’den fazla ülkedeki gözetleme kulelerinde, Yıldız Safire sistemi yüklü olan FLIR kullanılmaktadır. Yıldız SAFIRE HD ailesi, ISR yeteneklerini geniş bir yelpazede sunan, değiştirilebilen, yüksek çözünürlüklü ve tek LRU görüntüleme sistemli, ilk FLIR sistemidir. Yıldız SAFIRE HD ailesi içindeki her ürün, aynı kurulum ve donanım, aynı kullanıcı ara yüzü donanım ve yazılımı paylaşıyor.
DENİZ SİSTEMLERİ
FLIR kompakt çoklu görüş sistemleri, küçük, hafif bir paket içinde, yüksek performans sağlayan eşsiz bir sistemdir. FLIR devlet deniz kuvvetleri, kıyı zanaat ve sermaye gemileri için bir dizi görüş sistemi sunuyor. FLIR uzun menzilli alanlarda etkili olabilmek ve maksimum görüş aralığı performansı sağlamak için, özel pan / tilt sistemleri üzerinden çalışma yeteneğini arttırdı. Sert havalarda deneyimi kanıtlanmıştır. Ayrıca deniz platformları için en güvenilir görüş sistemidir.
KARA SİSTEMLERİ
FLIR olağanüstü koruma ve algılama yeteneğine sahiptir. Gelişmiş görüntülemenin yanı sıra biyolojik, kimyasal ve nükleer silahların varlığını da önceden tespit etme özelliği ile eşsiz bir teknolojidir. Son 40 yılda, FLIR kendi ürettiği ve 75'den fazla ülkede ki müşterileri için 100.000 'den fazla FLIR sensörü, binlerce radar ve CBRNE sensörü üretip teslim etmiştir. Sizin için olağanüstü kritik bir koruma yöntemi gerektiğini biliyor ve bunun için çalışıyoruz.
TAKTİKSEL GÖRÜŞ SİSTEMLERİ
FLIR sistemleri taşınabilecek kadar hafif olup, mümkün olabilecek en ileri görüş kabiliyetine sahiptir. Bu bakımdan askeri uygulamalar için oldukça tercih edilen bir sistemdir. FLIR Recon® serisi, uzun pil ömrüne sahip termal monoküler ve binoküler dürbünler sunmaktadır. Bu dürbünler aynı zamanda tek bir noktaya sabitlenerek uzaktan kumanda ile kontrol edilebilmektedirler. FLIR Termo ve MilSight™ keskin nişancılar için hem soğutma özelliği olan, hem de yüksek menzile sahip termal dürbün çeşitleri sunmaktadır. FLIR sunmuş olduğu bu ileri teknoloji ürünler ile arazide taşınması gereken toplam yükü düşürmekte, operasyonel esneklik ve verimliliği de arttırmaktadır.
TEHDİT TESPİTİ
FLIR, sürekli gelişen tehditlere karşı mücadele için dünyanın en ileri sensör teknolojisini üretmektedir. FLIR tehdit tespit cihazları güvenilir, kompakt ve dayanıklı olmasının yanı sıra; mevcut olan en yüksek hassasiyetli ürünler sunmaktadır. Bu özelliklerden ötürü güvenliği sağlayacak polis, asker ve ilkyardım görevlileri tarafından tercih edilmektedir.
PORTATİF KİMYASAL ANALİZ
FLIR mobil kimyasal algılama sistemleri, Griffin ailesi ile birlikte laboratuvar ortamında ve sahada kimyasal analiz yapmaktadır. Griffin sistemleri; yasadışı patlayıcı silah, çevreye zararlı maddeler ve diğer birçok kimyasalları tespit etmek için devlet ve özel sektör kuruluşları tarafından kullanılmaktadır. Aynı zamanda yerinde anında analiz yapılmasını, numune bütünlüğününün korunmasını ile zaman tasarrufu sağlamaktadır. Gerekli analiz sonuçlarını hızlı bir şekilde kullanıcıya bildirerek güvenliğin tam anlamıyla sağlanmasına yardımcı olur. Griffin™ 824, havaalanlarında patlayıcı ve uyuşturucu tespiti için özel olarak tasarlanmış, ilk masaüstü kütle spektrometresidir. Kütle spektrometresi, kesin kimyasal analizler için kullanılan çok güvenilir bir tekniktir. Karmaşık operasyonel ortamlarda, kimyasal analiz kabiliyeti sağlayan, iyon mobilite spektrometre ( IMS ) teknolojisine sahip eşsiz bir sistemdir.
RADYASYON TESPİTİ
FLIR, radyasyon algılama ve tanımlamada farklı bir yol izlemiştir. Radyasyon araçlarının tüm çeşitleri için özel hassasiyet, çözünürlük, boyut ve uygulamalarına göre farklılık gösteren bir sistem üretmiştir. Ayrıca, bu araçların eğitim yükünü azaltarak, basit ve kolay anlaşılır bir kullanıcı arayüzü geliştirmiştir. IdentiFINDER serisi; nükleer sanayi, gümrük ve sınır güvenliği, sivil savunma ve ilk müdahale uygulamalarında yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.
PORTATİF PATLAYICI TESPİTİ
FLIR, hızlı ve güvenilir patlayıcı madde tespiti yapabilmek için emniyet ve askeri güçlere ileri teknolojik ürünler sunmaktadır. Son derece hafif Fido X - serisi patlayıcı dedektörleri, on yıla yakın bir süredir ABD ve yabancı orduların bir numaralı tercihi olmuştur. Havaalanlarında kullanılan Fido® dedektörlerinin üstün başarısı üzerine yeni Fido X3, ulaşım güvenliğinin sağlanması hedefi ile geliştirilmiştir. Fido X3, piyasadaki en hafif ve en hassas portatif patlayıcı detektörüdür. Fido X3, magnezyum kasa ve suya dayanıklı conta ile sağlamlaştırılmıştır. Soğuk hava şartlarında bile 5 dakikadan kısa bir sürede çalışabilen ve sekiz saatlik pil ömrüne sahip bu ürün güvenlik görevlilerine zaman kazandırarak, daha verimli patlayıcı taraması yapabilmelerine olanak sağlamaktadır.
BİYOLOJİK TEHDİT ALGILAMA
FLIR; biyolojik algılama, izleme ve numune alma sistemleri ile güvenlik ve müdahale operasyonları için kritik öneme sahiptir. Doğru ve başarılı bio-terör ajanları belirlenme süreci, zamanında karantinaya alma, tedavi ve iyileştirme sağlar. Kasıtlı bir biyolojik aktivitede veya istenmeyen bir durumda, erken uyarı ve hızlı önlemlerin alınması insanlara ve ülke varlıklarına verilecek hasarı azaltabilir. Tüm dünyada; havaalanları, tesis ve hükümet binaları ThreatSense HVAC tabanlı biyolojik izleme sistemleri kullanılır. Biyolojik aerosol tehdit için ise erken uyarı sağlayan IBAC™ Teknolojisini kullanıyoruz. Bu teknoloji zamanında karantina bölgesinin kurulması, tedavi ve iyileştirme sağlamak için bio-terör ajanları belirlenmesi sürecini kolaylaştırır.
VIDEO GALERİ
FLIR Tanıtım
Sınır Güvenliği
Star SAFIRE Class Hava Sistemleri
Hareketli Hedef Göstergeç Özelliği