"ELİBRA GLOBAL, BİR BELL HELICOPTER TEMSİLCİSİDİR"
AEROVIRONMENT
AeroVironment; 1987 yılında askeri istihbarat çalışmaları için ilk küçük insansız uçak sistemini geliştirmiştir. Kuruluşundan itibaren Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı’nca düzenlenen tüm küçük insansız hava araçları çalışmalarında birinci sırada gelmiştir ve günümüzde Pentagon’un filosunda bulunan 7500’den fazla aracın %85’ini AeroVironment ürünleri oluşturmaktadır.

Raven, Puma AE, Wasp AE kullanan ABD ve müttefikleri; akla gelebilecek en zorlu ortamlarda sayısız hayat kurtarabilirler. Şirketimizin küçük UAS sistemlerini taşımak, başlatmak, yerleştirmek ve kullanmak kolaydır. Hepsi tek bir kişi tarafından yapılabilir. AeroVironment’ın en küçük UAS’ını kullananlar bile yüksek riskli durumlarda, daha iyi kararlar almak için kablosuz olarak iletilen, en yüksek kaliteli videoyu izleyebilirler. Şirketimiz küçük UAS’ın önde gelen tedarikçisi olarak, 22,000'den fazla küçük insansız uçak teslim etmiştir. Gerçek savaş şartlarında, binlerce saatlik kullanım sonucunda güvenilirliği ve kabiliyeti kanıtlanmıştır.
PUMA™ AE
Kara ve deniz kuvvetlerinde kullanılmak üzere dizayn edilmiş, insansız küçük uçak sistemidir. Suya ve karaya iniş yeteneğine sahip Puma AE; taşınabilir ve sağlamdır. Başlatma veya kurtarma işlemleri için hiçbir yardımcı ekipmana gerek yoktur. Puma AE hedef tespiti yapabilmek için hem elektro-optik (EO) hem de kızılötesi (IR) kamera taşır. Hava araçlarının modüler tasarımı, askeri veya sivil uygulamaların ihtiyaçlarını karşılamak için alternatif çözüm geliştirilmesini sağlar.
RAVEN®
The Raven®, günümüzde en çok kullanılan insansız hava araçlarının başında gelmektedir. The Raven B DDL®, operasyonel kabiliyeti kanıtlanmış, hafif, askeri uygulamalar için geliştirilmiş insansız uçak sistemidir.

Raven B, gelişmiş ve yüksek hassasiyetli GPS sistemi kullanılarak manuel veya önceden programlanarak otomatik olarak komuta ve kontrol edilebilir. 1.4 metre kanat açıklığı ve 1.9 kg ağırlığa sahip olan Raven; gece-gündüz her türlü hava koşulunda faaliyet gösterebilmekte ve 10 km’ye kadar gözlem yapabilme kabiliyetine sahiptir.
VIDEO GALERİ
Puma AE Maritime