"ELİBRA GLOBAL, BİR BELL HELICOPTER TEMSİLCİSİDİR"
CohuHD
CohuHD™ dünyanın en önde gelen, yüksek çözünürlüklü görüntüleme sistemleri üreticilerindendir.

CohuHD; son teknoloji yüksek çözünürlüklü görüntüleme sistemlerini, gelişmiş sıkıştırma teknolojisi ile birleştirerek, en zor şartlar altında yüksek performans gösterebilen dayanıklı ürünler üretmektedir.

CohuHD, yüksek güvenlik önlemleri gerektiren stratejik tesislerde, çevre güvenlik sistemlerinin en önemli unsurlarından biridir. 50 yılı aşkın bir süredir, üretimin tamamını Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştiren CohuHD firması; güvenilir, dayanıklı ve yüksek performanslı ürünler sunmaktadır.
HELIOS IP ve ANALOG Video Sistemleri
En yeni teknoloji ürünü olan H.264 sıkıştırma teknolojisini kullanarak geliştirilmiş IP Helios kamera sistemleri, 480p, 720p ve/veya 1080p çekim kabiliyetine sahiptir. Sabit ve değişken zoomlu lensler ile görüntü kalitesini arttırabilir; kayıtların istenilen kısımlarında görüntü kalitesini kaybetmeden yakınlaştırma yapılabilmektedir.
Askeri Kullanım ve Ülke Güvenliği Uygulamaları
Bu tip uygulamalar, ürünlerin genellikle çok zorlu koşullarda çalışmasını gerektirmektedir. CohuHD kameraları, uzay mekiği fırlatma platformlarında dahi kullanılabilecek sağlamlıkta olup; üstün optik özelliklere sahiptir.

CohuHD kameralar; günümüzde uçak gemileri dahil donanma gemilerinde, zırhlı personel taşıyıcılarında, ana muharebe tanklarında, keşif-komuta-kontrol özelliğine haiz tekerlekli ve paletli taktik araçlarda, tesis ve sınır güvenlik projeleri gibi bir çok askeri uygulamada kullanılmaktadır.
Otoyol - Trafik – Köprü vb. Uygulamaları
CohuHD, görünülürlüğün çok düşük olduğu durumlarda dahi, yüksek hassasiyetli ulaşım kamera sistemleri sunmaktadır. Cohu, aşağıda belirtilen özelliklere sahip olan tek firmadır:

• IP67 koruma standardına sahip • 74 C sıcaklığa kadar performans gösterebilmekte • NEMA TS2 darbe & sarsılma uygunluğuna sahip • IP üzerinden NTCP
Denizcilik
Bu tip uygulamalar, yüksek sarsıntı, yoğun darbe, aşırı nem ve tuzlu su gibi koşullarda kullanılan ekipmanlar olup; tüm donanıma ağır tahribat yapabilmaktedir. CohuHD kameraları, MIL-STD-810G uyumlu olup, aynı zamanda ASTM-B117 tuz sprey testini başarıyla geçerek; özellikle donanma gemilerinde ve denizcilik ekipmanlarında dünya genelinde tercih edilen en gelişmiş üründür.
Limanlar
Liman güvenliğinde de eşsiz özellikler gerektiren ürünler kullanılması gerekmektedir. Tüm bu ürünlerin, kötü hava koşulları, sis, yoğun korozon yaratan çevresel faktörler, şartlar altında dahi 24 saat kesintisiz performans sergilenmesi istenir. CohuHD’lerde, defog özelliği olup aynı zamanda termal ve dual-head kameraları üreten ve satan tek firmadır. Liman işletmecileri, hem ağır çevresel koşullara dayanıklı, hem de yüksek IP performans sergileyebilen çözümlere; sadece CohuHD kameraları ile sahip olmaktadır.
Sınır Güvenliği
Uzun menzile sahip, yüksek görüntü kalitesi ile CohuHD kameraları sınır güvenliği projelerinde de tercih edilmektedir. CohuHD, sabit dome veya PTZ modellerinde, yüksek çözünürlükte 30x IP kameralar üretmektedir. Birçok askeri tesis, yüksek güvenlik gerektiren nükleer tesisler ve benzeri mekanlarda dünyanın tercih ettiği en gelişmiş kamera sistemi, CohuHD sistemleridir.
Adaptasyon Kolaylığı
CohuHD kameralar, dünya üstünde kullanılan tüm protokolleri destekleyebilmekte, yazılım ve donanımsal sorunlar yaşanmadan kullanılabilmektedir. Hareketli objelerin çok uzun mesafelerden tesbit edilmesi, tanımlanması, görüntülenmesi ve HD kalitesinde kaydedilmesi ve tüm bunları yaparken, çeşitli taktik ekipmanlardan gelen komuta kontrol talimatlarının yerine getirilmesinde dünya endüstri, sanayi, resmi ve askeri otoritelerin en birincil tercihi CohuHD kamera sistemleridir.
VIDEO GALERİ
CohuHD - Chesapeake Bay
CohuHD SpaceX roket fırlatma platformu
CohuHD - Buğu giderici özelliği
Helios video görüntüleme sistemleri - kaza anı
CohuHD 8800HD uzun menzil video görüntüleme sistemi